Στη δημοσιότητα οι λίστες με τα ονόματα των υποψηφίων του ΣΥΡΙΖΑ για τις εκλογές

Στη δημοσιότητα έδωσε ο ΣΥΡΙΖΑ τις λίστες με τα ονόματα των υποψηφίων για τις βουλευτικές εκλογές της 20ης Σεπτεμβρίου. Στη Λάρισα και το Ηράκλειο θα είναι υποψήφιος ο πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ, Αλέξης Τσίπρας.
Επισημαίνεται ότι στη λίστα που ακολουθεί, τα ψηφοδέλτια Α’ και Β’ Αθήνας είναι με αλφαβητική σειρά και όχι με τη σειρά εκλογής,

Από το ψηφοδέλτιο της Β’ Αθηνών απουσιάζει το όνομα του Γιάννη Δραγασάκη, καθώς πληροφορίες τον θέλουν να είναι στο ψηφοδέλτιο Επικρατείας. Απομένει πλέον να δοθεί στη δημοσιότητα το ψηφοδέλτιο Επικρατείας, κάτι που θα γίνει τα επόμενα εικοσιτετράωρα.

Επικεφαλής στο ψηφοδέλτιο Αττικής είναι ο Αριστείδης Μπαλτάς, ενώ στις θέσεις 2 έως και 6, βρίσκονται οι: Αθανάσιος (Νάσος) Αθανασίου, Παναγιώτης (Πάνος) Σκουρολιάκος, Γιώργος Πάντζας, Ιώαννης Δέδες και Ράνια Αντωνοπούλου.

Πρώτος στο ψηφοδέλτιο Α’ Πειραιά είναι ο Θεόδωρος Δρίτσας, στη δεύτερη θέση η Ελένη Σταματάκη και στην τρίτη θέση ο καθηγητής Κωνσταντίνος Δουζίνας.

Επικεφαλής στο ψηφοδέλτιο Β’ Πειραιά ο Δημήτρης Βίτσας, με δεύτερη τη Νίνα Κασιμάτη.

Επικεφαλής στο ψηφοδέλτιο Α’ Θεσσαλονίκης είναι ο Νίκος Παρασκευόπουλος και ακολουθούν στη 2η, 3η, 4η,5η, 6η και 7η θέση, αντιστοίχως οι: Ιωάννης Αμανατίδης, Αναστάσιος Κουράκης, Μάρκος Μπόλαρης, Τριαντάφυλλος Μηταφίδης, Αλέξανδρος Τριανταφυλλίδης και Βούλα Τεκτονίδου.

Επικεφαλής στο ψηφοδέλτιο Β’ Θεσσαλονίκης είναι ο Σωκράτης Φάμελλος, ενώ στη δεύτερη θέση, ο Δημήτρης Μάρδας.
Στη δεύτερη θέση των ψηφοδελτίων για το Ηράκλειο και τη Λάρισα, στα οποία είναι επικεφαλής ο Αλέξης Τσίπρας, βρίσκονται ο Γιάννης Μιχελογιαννάκης και η ‘Αννα Βαγενά, αντιστοίχως.

Α΄Αθήνας
1 Βερναρδακης Χριστοφορος του Δημοσθένη
2 Βουτσης Νικολαος
3 Διάκος Κώστας
4 Δούση Μάγκυ
5 Ηλιού Στέφανος
6 Κοτσιφάκης Θέμης
7 Μανδηλαρά Σοφία
8 Μαστρογιάννης Βασίλης
9 Νταλε Ζαχαρούλα
10 Παπαδοπούλου Ξανθή
11 Σακελλαριδης Γαβριηλ
12 Σακοράφας Κώστας
13 Σταυράκη Φρόσω
14 Τζιτζίκου Σοφία
15 Τραχανατζής Στάθης
16 Φιλης Νικολαος του Αριστοτέλη
17 Φλαμπουράρης Αλέκος
18 Ψωμιάδου Ελένη

Β΄Αθήνας
1 Αλατση Φραιλιχ Δεσποινα
2 Αλεξοπούλου Σοφία
3 Αυλωνιτου Ελενη
4 Βαμβουρέλη Μαρία
5 Βουδουρης Οδυσσευς-Νικος
6 Γιάμαλη Ανναστασία
7 Γραμματικού Μαρία
8 Δημαράς Γιάννης
9 Ζαμπατη
10 Ζαχαριαδης Κωνσταντινος
11 Θεωνάς Γιάννης
12 Ιωσηφίδου Μαρία
13 Καββαδια Ιωαννετα (Αννετα)
14 Καναβού Ιωάννα
15 Καραχάλιος Κώστας
16 Καραχάλιου Ζωή
17 Κατριβανου Βασιλικη
18 Κατωπόδης Γεράσιμος
19 Καφανταρη Χαρουλα (Χαρα)
20 Κοταρά Λίτσα
21 Κουλίεβα Ταμίλα
22 Κουρουμπλής Παναγιώτης
23 Κυριτσης Γεωργιος
24 Μιχαλοπούλου Ντιάνα
25 Μπαλαφας Ιωαννης
26 Μπατζιά Ντίνα
27 Μπούφης Θεόδωρος
28 Νικολαου Χρυσουλα-Ηλιανα
29 Ξυδακης Νικολαος
30 Παναγουλης Ευσταθιος
31 Πάντου Χρύσα
32 Παπαδόπουλος Χριστόφορος
33 Παπαθεοδώρου Έφη
34 Παππας Νικολαος
35 Πετράκη Γεωργία
36 Πετράκου Σούλα
37 Ραζή Ζήνα
38 Ρουμανέα Μάγδα
39 Σκορινης Νικολαος
40 Σκουρλέτης Πανος
41 Σπίρτζης Χρήστος
42 Στούμπος Δημήτρης
43 Ταστάνης Αναστάσιος
44 Τόσκας Νίκος
45 Τρίχας Γιώργος
46 Τσακαλωτος Ευκλειδης
47 Τσιρώνης Γιάννης
48 Χρηστίδου Ραλία

Α΄Πειραιά
1 Δριτσας Θεοδωρος
2 Σταματακη Ελενη
3 Δουζίνας Κων/νος
4 Γεννια Γεωργια
5 Γεωργοπουλος Παναγιωτης (Παναγος)
6 Νικολαράκη Ζαμπια
7 Τριανταφύλλου Παύλος
8 Καλαποθαράκος Νικόλας

Β΄Πειραιά
1 Βίτσας Δημήτρης
2 Κασιματη Ειρηνη (Νινα)
3 Καρακωστα Ευαγγελια (Ευη)
4 Βαμβακα Ευγενια (Τζενη)
5 Κυλακου Αικατερινη (Καιτη)
6 Λαζαριδης Αθανασιος
7 Σταυρόπουλος Βασίλειος
8 Ραπανάκης Σπύρος
9 Αλεβιζόπουλος Γεωργιος
10 Δημητρίου Γεώργιος
11 Μαήλλη-Λιμναίου Άννη

Βοιωτία
1 Θηβαίος Νίκος
2 Ακριβάκης Σπύρος
3 Κατσικη Παγωνα
4 Πελώνης Χρήστος
5 Ζανιάς Θανάσης

Μαγνησία

1 Μεϊκοπουλος Αλεξανδρος
2 Παπανατσιου Αικατερινη
3 Μπαλλης Συμεων
4 Μανωλη Δημητρα
5 Τσουμπέκου Ευαγγελία
6 Βαλής Νίκος
7 Καλαμαράς Βαγγέλης
8 Μολοχίδης Γιάννης

Δράμα
1 Καραγιαννιδης Χρηστος
2 Πατκας Ιωαννης
3 Τουρτουρη Μυρτω-Ροζα
4 Παγκαλιδου Δημητρα
5 Ξανθόπουλος Θεόφιλος

Κοζάνη
1 Δημητριαδης Δημητριος
2 Μουμουλιδης Θεμιστοκλης
3 Θεοφύλακτος Γιάννης
4 Τζιμάνης Γιώργος
5 Τόλιος Σπύρος
6 Μάνιος Παναγιώτης
7 Μιχαϊλίδου Ζένια

Καρδίτσα
1 Λαππας Σπυριδων
2 Κατσαβρια-Σιωροπουλου Χρυσουλα
3 Βραντζα Παναγιώτα
4 Αντωνίου Ηλίας
5 Μπολτσή Μαρία
6 Μπουγούλιας Κώστας

Λάρισα
1 Τσίπρας Αλέξης
2 Βαγενα Αννα
3 Παπαδόπουλος Νίκος
4 Παπράς Στέλιος
5 Σαμαρας Νικολαος
6 Καρυωτη Φωτεινη
7 Δημητρακοπουλος Ευαγγελος
8 Γκόγκος Γιώργος
9 Σπετσιώτη Νάνσυ
10 Ψαρρά Άννη
11 Σαρρης Ματθαιος (Μανθος)